Rímske Impérium (RI)

Táto strategická hra z čias staroveku vznikla v roku 2003 na Slovensku. Dnes ju hrajú už aj hráči z Českej Republiky. Každým rokom sa počet fanúšikov a hráčov zvyšuje. Hra hovorí príbeh o vzostupe a páde antickej civilizácie, čiže sa hráči dozvedia aj niečo zo skutočnej histórie.

Hra je jedinečná tým, že hráči nehrajú sami za seba, ale za svoj národ, a taktiež tu nie je žiadne zvýhodňovanie hráčov či národov pomocou platených prémium účtov, ako je to v iných hrách, čím sa táto hra stáva ešte populárnejšou a férovou. Hráčom hra ponúka tímovú hru, ale aj „rodinnú" atmosféru. Registrácia aj celá hra je bezplatná. Nikde vás naotravujú žiadne reklamy a hra nie je časovo náročná. Samozrejme, je rozdiel, či ste získali nejakú vedúcu úlohu vo svojom národe, alebo ste len radový hráč. Jeden vek hry trvá zhruba mesiac, čo môžu niektorí hráči vnímať záporne, no v RI to znamená, že nerobíte stále to isté vďaka rôznym typom vekov.

Jadrom hry je prepracovaná mapa s unikátnym systémom útokov, ktorá vám rozprúdi krv v žilách. Ak pochopíte systém hry a pár krát si zabojujete, RI Vás určite osloví a zamilujete si ho. Skrátene, kto získa určitú prevahu na mape a udrží si ju, vyhráva vek. RI ponúka unikátny adrenalínový útočný súboj o provincie. Predstav si, že si veliteľom. Organizuješ dobývanie napríklad piatich provincií po sebe. Alebo ten moment, keď tvoj spoluhráč dobyje provinciu dobytú nepriateľom a oslobodí ťa. Musíš ísť ďalej, ale v provincii, na ktorú máš zaútočiť, je nepriateľ. To napätie by sa dalo krájať. Kúpiť zásoby... vojakov... presunúť sa... dúfať, že to stihneš... že ju dobyješ... a... do kelu ... ten súper ti ju zobral... ty znovu zaútočíš a skúsiš poraziť nepriateľskú armádu, alebo rýchlo postavíš obranný val... a opäť sa ti to nepodarilo... zase ti ju zobral... tak znovu a rýchlejšie. Je to jednoducho adrenalínový zážitok. A aký je to pocit, keď ťa pochvália spoluhráči a vládca za vyhratý súboj? Neopísateľný.

Pri zaregistrovaní sa hráč môže pridať k jednému z ôsmich národov bojujúcich o územie. Sú to Egypťania, Germáni, Gréci, Kartáginci, Kelti, Peržania, Rimania a Skýti. Každému nováčikovi „starí mazáci" poradia, aby si preštudoval Manuál a potom, aby sa pýtal, pokiaľ v ňom niečo nenájde. Ak má začínajúci hráč záujem vedieť niečo o predchádzajúcich vekoch hry, stačí, ak si pozrie Kroniku, kde nájde rôzne zaujímavosti z hry.

Pre zabavenie sa, popri normálnom veku hry, existuje ešte tzv. Rýchlovek, čo je zrýchlená hra, prebiehajúca počas normálnej hry na pár hodín.

Čo mi táto hra dala?

Naučila som sa počúvať iných, spolupracovať, a čo je najdôležitejšie, našla som si nových priateľov.

Tím Rímskeho Impéria

© 2003 - 2021 Tým Rímskeho Impéria, všetky práva vyhradené,     hosting: G-Hosting     freehosting: HY